Постер " Всесвітній день числа Пі"
Практична математика
Українським школярам створили якісні мультики для вивчення математики
Онлайн-уроки вже стали популярним явищем серед школярів. В інтернеті можна знайти безліч уроків з математики, де вчителі доступно пояснюють різні теми. Це чудовий спосіб самостійно освоїти проблемну тему, підготуватися до контрольної чи переглянути уроки, які дитина пропустила через хворобу.
Нарешті в Україні створили серію освітніх мультиків українською мовою. Це не малобюджетні нецікаві відео, а гарно проілюстрована оригінальна анімація. Мультики пізнавальні та в простій формі роз’яснюють дітям чимало математичних понять.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Український учитель-фізик створив освітній канал і зібрав 300 тисяч підписників
Анімаційний збірник історичних задач. Математика 5-9 клас
Популярна в Китаї задача для школярів
«Геометрія є мовою часу»
Жінки математики
Ресурс Гендер в деталях підготував 45 "портретів" науковиць – історій не просто досягнень, а історій спротиву та боротьби. Ці історії присвячені героїням науки і є даниною їхнім силі і таланту.
Марія Ґаетана Аньєзі (1718 –1799 рр.)
«Була першою в історії професоркою математики»
Марія Аньєзі народилася в заможній сім’ї міланського купця та була двадцять першою – найстаршою – з його дітей. Ренесансний тип мислення поступався місцем просвітницькому, але наукова спільнота все ще опиралася залученню жінок. Математика лишалася для італійок досить «сумнівним» зацікавленням. Для Марії щасливим випадком стало честолюбство батька, що любив хизуватися досягненнями дітей і забезпечив доньку перепусткою до світу науки. Дівчина мала неабиякий хист до мов: вільно володіла кількома давніми, європейськими та східними. Взявши участь в одному з модних на той час публічних диспутів, вона, двадцятирічна, захистила 191 філософську тезу. У той самий рік побачила світ перша наукова праця Марії Аньєзі – «Філософські розмисли». Прагнучи хоч якоїсь свободи, дівчина знайшла вихід у тому, щоб прийняти постриг, однак батько вбачав у цьому спробу кар’єрного самогубства і не дав згоди. Марія почала серйозно займатися математикою і за десять років оприлюднила працю «Основи аналізу». Книга стала першим системним викладом усієї математики ХVІІ-XVІІІ ст., і зробила вчену всесвітньо відомою. Іноді успіх був джерелом прикрощів. Увагу гострих на язик колег привернула названа іменем Марії геометрична крива. Термін «la versiera» італійською співзвучний зі словом «відьма», що стало предметом безлічі недоречних і передбачуваних дотепів. У 1790 р. вчена першою в історії дістає звання професорки математики Болонського університету, однак бути викладачкою де факто їй не дозволили. Після смерті батька Марія Аньєзі присвячує себе благочинності та створює притулок для літніх людей, назавжди облишивши науку.
5 фільмів про математику в яких дитина знайде натхнення для навчання і багато захопливих відповідей на питання «навіщо вчити математику?»
Вистояти і домогтися (1988)
Людина, яка пізнала нескінченість (2015)
Розумнин Віл Гантінг (1977)
Людина, яка змінила все (2011)
Математик і чорт (1972)
Джерело: http://blog.gioschool.com
Немає коментарів:
Дописати коментар