Як із розрахунку закохатися в математику?
2020 рік в Україні оголошено Роком математики.
Про це повідомила міністерка освіти, презентуючи сумні результати міжнародного порівняльного дослідження PISA. Власне, ми й так знали, що з математикою проблеми, — бачили результати дослідження TIMSS, а також ЗНО, на якому більшість випускників шкіл не могли виконати елементарних обчислень.
Уже відомо, що в рамках комплексу "рятувальних заходів" із 2021 року впровадять обов'язкове ЗНО з математики, а при вступі частіше вимагатимуть сертифікати тестування з цього предмета. І батьки кинулися шукати репетиторів. Але насправді математика потрібна не для ЗНО. Кожен, хто хоче мати затребувану й високооплачувану професію, пов'язану з інжинірингом чи ІТ, створенням чи аналізом великих даних, хто хоче навчитися мислити (незалежно від того, гуманітарій він чи технар), бути конкурентоспроможним, географічно універсальним і реалізуватися в житті, — повинен знати математику.І Рік математики — добра нагода поговорити про її популяризацію та про те, як перетворити цей предмет із "примусового" на улюблений.
Очевидно, що велику роль у цьому мають відіграти відеоканали, дистанційні курси, відеолекції тощо.
Ефективні дидактичні ігри на уроках
Як навчити дітей відрізняти мрії від бажань та мріяти нематеріально і широко? Про це розповідають найбільші мрійники серед вчителів — зірки премії Global Teacher Prize Ukraine 2017. За ініціативою «Освіторії», вчителі-новатори з різних куточків країни зібрались у Києві та підготували до 4 вересня особливий проект — Всеукраїнський урок мрії. Розповідаємо про створення заняття, яке покаже школярам значущість мрій та окреслить шлях їх досягнення.
Немає коментарів:
Дописати коментар